Szachy

II Miejsce Łukasza Uhryna w Szachach Klasycznych w XXXIV MEMORIALE MISTRZA CZESŁAWA BŁASZCZAKA.

Memoriał odbył się w budynku Instytutu Informatyki Uniwersytet Wrocławskiego w dniach 15-16.06.2019r.

Oliwia Ścisła

Ogromny sukces odniósł Łukasz Uhryn (8,5 lat) który w bardzo mocnej Grupie B (do lat 11) zajął 2 miejsce, zdobywając 5,5 punkta z 7 partii. W ostatniej partii ogrywając najlepszego zawodnika turnieju zapewnił sobie II Miejsce. Wspaniały rezultat naszego Juniora! Gratulacje!!!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy też innych śmiałków na następne turnieje oraz do nauki u naszego instruktora, zarażającego pasją – pana Roberta Korpalskiego.

II Miejsce Mateusza Uhryna w Szachach Klasycznych w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików Województw Dolnośląskiego i Lubuskiego Wrocław 2019.

W dniach 7-9.06.2019 w Zespole Szkół nr 14 we Wrocławiu odbywały się w grupie dziewcząt i chłopców
Makroregionalne Mistrzostwa Młodzików w Szachach Klasycznych Województw Dolnośląskiego i Lubuskiego.
Mateusz Uhryn zdobył II miejsce – gratulacje!!!
W turnieju tym zmagali się również inni uczniowie naszej szkoły:
Alicja Szreter.Dziękujemy wszystkim uczestnikom za włożony trud i poświęcony czas.

1 MIEJSCE ŁUKASZA UHRYNA W TURNIEJU SZACHOWYM

Z CYKLU 4 PORY ROKU – LATO!!!

Zawody zostały rozegrane w Zespole Szkół Nr 14 we Wrocławiu, przy ulicy Brücknera 10

Łukasz w siedmiu partiach zdobył komplet punktów wygrywając w pięknym stylu wszystkie partie.

SYMULTANA Z MISTRZEM SZACHOWYM

MATEUSZEM UHRYNEM

W dniu 25 maja 2019 roku w parku na terenie Fundacji Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji przy ul. ks. Marcina Lutra 2-8.
odbył się
IX Festyn Kultury Protestanckiej „Czasoprzestrzeń Radości”
z okazji 20-lecia działalności Centrum.
W Festynie na specjalne zaproszenie udział wziął nasz
 Mistrz Szachowy Mateusz Uhryn.
Mateusz podczas trwającej ponad cztery godziny symultany
wygrał szesnaście partii z siedemnastu.

W trakcie festynu Mateusz wraz z bratem Łukaszem udzielał różnych porad szachowych osobom niepełnosprawnym i ogólnie licznym miłośnikom szachowym.

Mateusz Uhryn V-ce Mistrzem Dolnego Śląska w Szachach Szybkich

Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w Szachach Szybkich zostały rozegrane w Legnicy w dniach 18-19.05.2019r.
Mateusz Uhryn zdobył w pięknym stylu srebrny medal Mistrzostw osiągając 7,5 pkt. na 9 partii!!!

VI Puchar Arcymistrzowskiej Wysokiej Wieży

Szkoła Podstawowa nr 91 wygrała po raz kolejny VI. Puchar ARCYMISTRZOWSKIEJ WYSOKIEJ WIEŻY, który został rozegrany w miejscowości Wysoka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w dniu 17.05.2019

Reprezentacja szkoły podstawowej nr 91 wystąpiła w 6 osobowym następującym składzie:
7. Jakub Świebocki – jako gracz rezerwowy
Tym razem zawiózł nas na turniej rodzic pan Andrzej Szreter. Jeden rodzic przygotował dzieciom symboliczne paczuszki na wspólny wyjazd.
Na miejscu dzieci też miały miły poczęstunek przygotowany przez organizatorów.
Nasz trener pan Robert Korpalski towarzyszył dzieciom przez cały czas turnieju, dodając im odwagi, i podtrzymując na duchu, jeśli komuś chwilowo coś się nie udało.
Wszyscy bardzo dobrze się spisali. Po prostu nasza szkoła jest najlepsza w szachach we Wrocławiu:-)
Po powrocie, dzieci złożyły zdobyte trofeum na ręce pana Dyrektora. Nasze trofea można oglądać w w gablocie przy portierni.
Wieże i inne figury szachowe – to zdobywane przez wiele lat nagrody na międzyszkolnych turniejach szachowych.

Wszystkich chętnych zapraszamy do wspólnej zabawy i nauki, do wspólnego reprezentowania szkoły, przed nami jeszcze niejeden turniej do wygrania!

I Memoriał Szachowy Salo Landaua w Świdnicy

W niedzielę zawodnicy szachowi z naszej szkoły wzięli udział
w I Memoriale Szachowym Salo Landaua w Świdnicy.
Łukasz Uhryn z kla. 3b  zajął 1 miejsce (odnosząc bezapelacyjne zwycięstwo)!!!
Mateusz Uhryn (9 lat) z 4 klasy sportowej zajął 3 miejsce wśród chłopców w kategorii wiekowej do lat 14!!!

Gratulacje dla naszych zawodników i znów podziękowania za poświęcony czas i za trud włożony w przygotowania oraz postawę sportową podczas turnieju.

Wrocławska Olimpiada Młodzieży

W sobotę 11 maja 2019 na Stadionie Olimpijskim odbyła się 12sta Wrocławska Olimpiada Młodzieży.
Grupa szachowa naszej szkoły wzięła w niej udział w składzie:
Antoni Owsianik
Franciszek Ilski
Olga Kraszewska

Łukasz Uhryn kl.3b zdobył złoty medal, zajął 1 miejsce (odnosząc komplet zwycięstw)!!!
Gratulacje!!!

Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej przygody z szachami. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki z logo olimpiady, zapewne można będzie nie raz zobaczyć je w szkole.
Gratulacje dla wszystkich uczestników i podziękowania za sportowy trud i rozsławianie dobrego imienia naszej szkoły!

Sukces SP nr 91 w DMP Szk. Podst. kl. I-III w Sielpi Wielkiej

11-14.04.2019.

Brązowi medaliści Mistrzostw Polski.W Sielpi Wielkiej koło Końskich zostały rozegrane Drużynowe Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych klasy I – III (dla uczniów szkół podstawowych urodzonych w latach 2009 – 2012). W zawodach wzięła udział reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 91 we Wrocławiu, w której odbywają się szachowe zajęcia szkoleniowe MDK Śródmieście prowadzone przez trenera Roberta Korpalskiego.

Drużyna SP nr 91 zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski!

Gratulacje dla zawodników MUKS MDK Śródmieście Wrocław reprezentujących SP nr 91: Mateusza UhrynaŁukasza UhrynaMarka SzreteraAlicji Szreter i dla opiekujących się nimi rodziców!

Zdjęcia Ewy Felsztyńskiej-Korpalskiej z zakończenia zawodów 14.04.2019.

Brązowi medaliści Mistrzostw Polski.

Nasi zawodnicy odnieśli również sukcesy indywidualne (puchary): Mateusz Uhryn zajął 2 miejsce w rywalizacji na 1 szachownicy, Łukasz Uhryn – 3 miejsce na 2 szachownicy, Marek Szreter – 2 miejsce na 3 szachownicy.

Świetnie również spisali się nasi uczniowie w turnieju błyskawicznym rozegranym w sobotę 13.04.2019 – serwis turniejowy – wśród uczestników Mistrzostw Polski srebrny medal zdobył Mateusz Uhryn, a brązowy medal – Łukasz Uhryn.

TURNIEJ SZACHOWY

W sobotę 23 marca 2019 odbył się we Wrocławiu pierwszy turniej z
Cyklu „4 PÓR ROKU KS AZS Wratislavia”. Wzięły w nim udział dzieci z naszej szkoły:
Alicja Szreter, Łukasz Uhryn, Eryk Krawczyk, Mateusz Uhryn, Emil Krawczyk.