Laureaci 2017/2018

 KONKURS
„POMÓŻMY BEZDOMNYM ZWIERZĘTOM”
PAŹDZIERNIK 2017 r.

I miejsce: Wiktoria Sobczak 5a
II miejsce: Aleksandra Szarek 5a,Magdalena Salamon 5c
III miejsce: Maja Borkowska 4f, Lena Bileńska 4d

                                                                                   Wyróżnienia:                                                                                      Łucja Radecka 5a, Anastazja Szopa 5a, Gabriela Łachajczyk 4e

                                                                           Dodatkowo nagrodzeni:                                                                                                                Hanna Ługowska 4a, Julia Bubel, Lena Radnicka 4c, Maja Fitrzyk 5a,                                            Natalia Rosiuk 4e, Rafał Giblak 4e, Ania Junusz 4f, Lidka Zajdel 4f

Nagrody zostaną rozdane na najbliższym apelu szkolnym. Samorząd szkolny


KONKURS „ŚLADAMI ZABYTKÓW LWOWA”

KLAS III

I miejsce – Zofia Młyńska

II miejsce – Anna Jurczyk

III miejsce – Michalina Urbańczyk

Gratulujemy!


MISTRZ RACHUNKU

KLAS IV

I miejsce – Olga Kraszewska (61 punktów)

II miejsce – Witold Łotoczko (60 punków)

III miejsce – Marcin Bieńko (59 punktów)
Rafał Giblak (59 punktów)
Mikołaj Nowak (59 punktów)
Zuzanna Piechna (59 punktów)
Wiktor Sulej – Michalski (59 punktów)

Gratulujemy !


zDOLNY ŚLĄZACZEK – JĘZYK ANGIELSKI

Do II etapu, powiatowego, zakwalifikowali się:
Milena Habas i Filip Mądry. Aby przejść dalej Wymagane było 26 punktów

II etap odbędzie się w grudniu

Wszystkie wyniki konkursu w naszej szkole

Wszystkim gratulujemy wyników!!!


Wrocławskie
Matematyczne Marsze na Orientację

XV Wrocławskie Matematyczne Marsze na Orientację

Odbyły się 21 X 2017 w Parku Zachodnim na wrocławskich Popowicach. Bazą zawodów była Szkoła Podstawowa nr 3 (ul. Bobrza 27). W kategorii szkoły podstawowe startowało 114 patroli.

Patrol z naszej szkoły w składzie:

Katarzyna Tomaszek, Oliwia Ścisła, Vladyslav Nikonenko,

z klasy 6c

zajął 4 miejsce

Marsze organizowane są od 2003 roku. Ich celem jest połączenie sportu i rekreacji z matematyką oraz promocją terenów zielonych Wrocławia i okolic. Jest to obecnie największa popularna impreza na orientację w Polsce scorelauf, czyli „biegaj i licz”

Scorelauf [czytaj: skorelauf] oznacza, że obowiązuje zasada dowolnej kolejności potwierdzania punktów kontrolnych (PK). Każdy PK ma przypisaną wartość liczbową, która jest jednocześnie liczbą punktów, jakie zespół otrzymuje za jego potwierdzenie. Potwierdzenie można otrzymać po dotarciu na PK wszystkich członków drużyny. Wartość PK jest podana na mapie obok okręgu oznaczającego dany PK. Im dalej od startu i mety PK jest położony i im trudniejsza jest jego lokalizacja, tym większą posiada on wartość punktową

W zawodach uczestniczą 3-osobowe patrole uczniów. Posługując się mapą i kompasem, muszą odszukać w terenie punkty kontrolne zaznaczone na mapie oraz wyznaczyć na mapie i odnaleźć w terenie tajemnicze punkty kontrolne, będące rozwiązaniami geometrycznych zadań konstrukcyjnych i rebusów.

Każdy patrol ma przydzieloną minutę startową. Na starcie otrzymuje mapę z naniesionymi punktami kontrolnymi oraz zadania matematyczne do rozwiązania w trakcie marszu. Specjalnym dziurkaczem potwierdza we właściwym miejscu na karcie startowej ich odnalezienie. Przed dotarciem na metę na karcie startowej wpisuje też odpowiedzi do zadań.


STYPENDIA DLA NASZYCH UCZNIÓW

Z radością zawiadamiamy, że nasi uczniowie Julia Stelmachowicz, Milena Habas i Maksymilian Kokot otrzymali stypendium Samorządu Wrocławia za celujące wyniki i szczególne osiągnięcia w nauce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


WYNIKI XVI WROCŁAWSKIEGO
MARATONU MATEMATYCZNEGO 2017

   Maraton Matematyczny jest to prestiżowy konkurs organizowany podczas Dolnośląskiego Festiwalu Nauki od 2001 r. przez Instytut Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego.

  Jest to jedyny w swoim rodzaju konkurs, gdzie uczniowie rozwiązują zadania „do upadłego”. Jest świetną zabawą i przygodą z matematyką dla jej fanów. Na Wrocławski Maraton niektórzy przyjeżdżają specjalnie z odległych miejscowości, a nawet z zagranicy. Zadania są ciekawe i zróżnicowane. Liczy się nie tylko znajomość matematyki, ale pomysłowość i wytrzymałość fizyczna. Co roku w Maratonie startuje ponad 3000 zawodników. W tym roku w XVI Maratonie Matematycznym wystartowało 3138 zawodników, z czego 556 weszło do finału (18%).Liczby mówią za siebie. Matematyka jest królową nauk ! Nasza szkoła co roku zajmuje wysokie pozycje w finałach.

W tym roku do finału zakwalifikowało się 9 uczniów naszej szkoły. Najlepsze wyniki uzyskali:

Kasia Tomaszek z klasy 6c doszła do 11 rundy ustępując tylko 3 zawodniczkom. Powtórzyła wynik Jana Michaela z tamtego roku. Walczyła do końca od 10:00 do 22:00.

Milena Habas z klasy 6b doszła do 9 rundy walczyła do godz. 18:00, a Diana Tronko z klasy 6c do 8 rundy walczyła do godziny 17:00

W kategorii Szkoły Podstawowe – startowało 810 uczniów z czego 134 czyli (17%) weszło do finału.

Jak to policzono ?

0,16543210 17%

Jak wyglądały finały?

W kategorii Szkoły Podstawowe przeprowadzono 12 rund

  • godz. 10:00-14:00 – sesja przedobiednia (przeprowadzono 5 rund)
  • godz. 15:00 – przerwa obiadowa
  • godz. 16:00-20:00 – sesja poobiednia (przeprowadzono następnych 5 rund) (dotąd doszła Milena 9 runda i Diana 8 runda.)
  • godz. 20:00 – przerwa
  • godz. 21:00-22:00 – sesja nocna (przeprowadzono 2 rundy) (tu doszła Kasia)

” Wszyscy uczestnicy MARATONU MATEMATYCZNEGO z SP 91 we Wrocławiu” 

Gratulujemy naszym koleżankom i życzymy dalszych sukcesów.


Comments are closed.