Ola Pydo

Weronika Rogowska

Filip Durek

V Dolnośląski Konkurs Małego Programisty

Jednym z 12 finalistów tegorocznego konkursu został Mikołaj Rodkiewicz z klasy 5a, który stworzył własny program do edycji zdjęć.
Konkurs nie należy do najłatwiejszych. Trzeba wykazać się naprawdę dużą wiedzą, żeby dotrzeć do finałów.

Gratulacje!!!

Tenis stołowy

11 lutego 2015
W Szkole Podstawowej nr 74 odbyły się zawody tenisa stołowego w strefie Wrocław Wschód.
Uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce.

Antek Matloch
Jan Kiełkiewicz
Oliwier Nawrot – rezerwowy

4 marca 2015
na zawodach w finale strefy wrocławskiej w Brzegu Dolnym chłopcy zajęli VI miejsce.

Szachy

Nowe sukcesy!!!
12 marca uczniowie naszej szkoły zdecydowanie zwyciężyli w Igrzyskach młodzieży Szkolnej w szachach – strefa wrocławska i awansowali do rozgrywek wojewódzkich. Drużyna wystąpiła w składzie:

Łukasz Strugarek – 6 z 7 pkt.
Krzysztof Kraszewski – 4 z 7 pkt.
Grzegorz Kraszewski – 4 z 7 pkt.
Oliwia Ścisła – 7 z 7 pkt. i zwycięstwo na 4 szachownicy.

Nasza szkoła wyprzedziła 17 szkół. Opiekunem sekcji szachowej jest p. Robert Korpalski.

W ostatnim czasie wysypał się worek z medalami i pucharami dla naszej szkoły. Wszystko to za sprawą młodych szachistów.

W dniu 6 grudnia 2014 r. w Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia odbył się Mikołajkowy Turniej Szachowy w ramach Grand Prix Polski dzieci i młodzieży w szachach. W zawodach udział wzięło 129 zawodników, którzy rywalizowali między sobą w czterech grupach wiekowych. Nasi medaliści to:

• Oliwia Ścisła II miejsce wśród dziewcząt do lat 8
  • Grzegorz Kraszewski II miejsce wśród chłopców do lat 10
  • Katarzyna Tomaszek II miejsce wśród dziewcząt do lat 10
  • Łukasz Strugarek II miejsce wśród chłopców do lat 12

Naszą szkołę reprezentowali jeszcze: Jakub Nowak, Krzysztof Sznober, Olga Kraszewska, Karol Sula, Emil Krawczyk, Krzysztof Kraszewski.

Dodatkowo w turnieju prowadzona była drużynowa klasyfikacja szkół podstawowych, gdzie o  kolejności zajętych miejsc decydowała suma punktów uzyskanych przez 2 najlepszych zawodników szkoły w każdej grupie (łącznie 6 zawodników). O puchary walczyły 43 szkoły podstawowe. Byliśmy bezkonkurencyjni i wywalczyliśmy I miejsce.

W dniu 14.01.2015 w Centrum Kongresowym Hali Stulecia zostały rozegrane Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej (czyli Mistrzostwa Wrocławia Szkół Podstawowych). O tytuł walczyło 21 szkół, wśród których znalazła się nasza reprezentacja w składzie:

• Łukasz Strugarek
  • Krzysztof Kraszewski
  • Grzegorz Kraszewski
  • Oliwia Ścisła

Tym razem również nie daliśmy szans rywalom i przywieźliśmy do szkoły okazały puchar za zdobycie I miejsca.

Za nami również III Wrocławska Liga Szkół Podstawowych. Do klasyfikacji generalnej zaliczane były wyniki czterech imprez, które odbyły się w okresie od października 2014 do lutego 2015. Na turnieju finałowym w dniu 4 lutego 2015 uczniowie naszej szkoły odbierali puchary i medale w poszczególnych kategoriach wiekowych:

• Tymon Dzięcioł – III miejsce (chłopcy, klasy pierwsze)
  • Olga Kraszewska – III miejsce (dziewczęta, klasy pierwsze)
  • Katarzyna Tomaszek – III miejsce (dziewczęta, klasy trzecie)
  • Grzegorz Kraszewski – I miejsce (chłopcy, klasy czwarte)
  • Jakub Wilanowski – III miejsce (chłopcy, klasy czwarte)
  • Łukasz Strugarek – II miejsce (chłopcy, klasy piąte)
  • Krzysztof Kraszewski – II miejsce (chłopcy, klasy szóste)

Podsumowaniem turnieju finałowego było ogłoszenie wyników w klasyfikacji drużynowej. Mamy kolejny powód do dumy, bo nasza szkoła zdobyła I miejsce.

Warto dodać, że opiekunem większości zawodników jest trener Robert Korpalski. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików
w Taekwondo Olimpijskim, Opole 2014

19 października zakończyły się zawody rankingowe w kategorii młodzików, które jak co roku odbyły się w Opolu. Łącznie zdobyliśmy 5 medali, z czego 2 srebrne i 3 brązowe. W walkach z naszej ekipy najlepszy okazał się być Oskar Rzycki, który zajął 2 miejsce w swojej kategorii wagowej, natomiast w konkurencji dwuboju Michał Dobrucki również 2 miejsce. Serdecznie gratulujemy i liczymy na lepsze starty w przyszłości.